09907923346

سفارش خدمات تعمیرات

چرا یخچال سرد نمیکند دلایل کاهش سرمای یخچال

کم شدن سرما علت های زیادی دارد که چرا یخچال سرد نمیکند ، یخ میزند ، برفک میزند ، صدا میدهد ، یا اینکه چرا یخچال گرم است فریز سرد و هزاران مورد دیگر که ما آنهارا به اختصار برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

چکیده مطلب

تعمیریخچال مشکلی است که برای همه خانه ها و خانواده هاممکن است پیش آید. و بر اساس مدل و اسم یخچال درخواست شما عزیزان با سایرین متفاوت است. مانند اینکه بعضی ها به دنبال تعمیر یخچال هستند. بعضی ها به دنبال تعمیر یخچال اسنوا،تعمیر یخچال امرسان،تعمیریخچال هیمالیا،تعمیریخچال پارس.تعمیریخچال فیلور،تعمیریخچال الکترواستیل،تعمیریخچال سینجر یا تعمیر یخچال یخساران هستند. و ممکن است بعضی ها به دنبال تعمیر یخچال در منزل باشند. و بعضی ها به دنبال تعمیر محافظ یخچال،تعمیرات یخچال در منزل. تعمیرپوسیدگی درب یخچال،تعمیر موتور یخچال،تعمیر فرو رفتگی بدنه یخچال،تعمیر ترموستات یخچال. تعمیر یخچال سامسونگ یا تعمیر یخچال ال جی ، تعمیر یخچال پارس در منزل باشند. که ما برای همه ی این درخواست ها توضیحی اجمالی می دهیم . به امید اینکه مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

چرا سرمای یخچال کم شده است؟دلایل کاهش سرمای یخچال.

دلایل اینکه سرمای یخچال کم میشود و یا کلا از بین میرود مواردی متعدد می باشد. که آنهارا برای اطلاع بیشتر شما در این زمینه شرح میدهیم؛

ابتدا دلایل کاهش سرما را شرح میدهیم سپس براساس انواع یخچال ها آنهارا دسته بندی میکنیم.

اولین عامل در کم شدن سرمای یخچال کمبود گاز در دستگاه میباشد. که زمانی که گاز دستگاه کم شده باشد . سرمای یخچال کم یا کلا از بین می رود و یخچال گرم می شود.

راه های تشخیص

راه های تشخیص آن این است که یخچال یکسره کار میکند. و لوله ها مشکی رنگ پشت یخچال که کندانسور نام دارد. سرد میشود که این لوله ها ممکن است به صورت ایستاده پشت یخچال قرار بگیرند . و ممکن هم هست به صورت مکعبی در کنار موتور و فن قرار گیرد . که در هر دو نوع اگر سرد بود و داغ نبود گاز دستگاه کم می باشد.

دلیل دوم به این شرح می باشد که دستگاه گاز دارد اما این گاز به دلیل مسدود بودن مسیر در مدار سیکل نمیچرخد. در این صورت یخچال کاملا گرم می شود یکسره کار میکند و صدای موتور هم غیر طبیعی می شود. و در صورت طولانی شدن این ایراد ممکن است موتور آسیب ببیند و یا حتی بسوزد.

و راه تشخیص آن یکسره کار کردن و اتومات نکردن دستگاه، داغ شدن بیش از حد لوله های کندانسور تا حدی که دست را بسوزاند. صدای غیر طبیعی موتور یخچال می باشد که باید حتما شست و شوی مدار داده شود و گاز دستگاه مجددا شارژ گردد.

در غیر این صورت موتور یخچال ممکن است ضعیف یا به طور کامل خراب گردد.

یکسره کار کردن

اگر یخچالتان یکسره کار میکند و به هر دلیلی مانند نداشتن پول تعمیرات یا فراهم نبودن شرایط زمانی یکی دو روزه نیاز دارید . تا تعمیرکار بیاورید . برای تعمیر آن حتما تا امدن تعمیرکار خودتان به طور دستی در طول شبانه روز چند بار با فواصل چند ساعته یخچال را خاموشکنید . و هر بار که این کار را کردید ۲۰ تا ۴۰ دقیقه اجازه دهید استراحت کند (۲ تا ۴ ساعت فاصله هر بار)

عامل بعدی ضعیف شدن موتور یخچال یا همان کمپرسور یخچال می باشد.

در این ایراد علی رقم اینکه موتور روشن است و گاز یخچال هم مناسب است اما باز سرما نداریم

چطور؟به این صورت که شما مشاهده میکنید که موتور یخچال روشن است و صدای آن منظم به گوش می رسد. و حتی قسمتی از یخچال و فریزر سرما دارد ولی قسمتی دیگر از آن سرما ندارد. و یخچال یکسره و مداوما در حال کار کردن است که در این حالت موتور نسوخته اما ضعیف شده است. و قدرت کمپرس کردن گاز را به تمامی نقاط یخچال را ندارد.

هشدار

توجه داشته باشید که حتما حتما سر راه یخچال خود محافظ برق قرار دهید. زیرا ۹۹ درصد خرابی ها موتور یخچال ها به خاطر محافظ نداشتن می باشد

البته نه هر نوع محافظی که مغازه های الکتریکی می فروشند. چرا که این محافظ ها فقط نویز یا نوسانات بالا را می گیرد . و نویز پایین را نمی گیرد که در یخچال اکثر خرابی ها به خاطر نویز پایین است.
در مورد محافظ ها و اینکه چه محافظی برای یخچالتان مناسب است .
میتوانید روی عبارت رنگی محافظ یخچال که در قسمت پایین است ضربه بزنید

محافظ یخچال

عامل بعدی که در کم شدن سرمای یخچال نقش دارد یخ زدگیه داخل یخچال و فریزر می باشد. یکی از اجزای تشکیل یخچال اواپراتور هست که ممکنه به صورت صفحه فلزی باشد. یا اینکه به صورت لوله ایی مشبک که شباهتی به رادیاتور ماشین هم دارد. در هر دو نوع آنها یخ زدگی شدید یا برفک شدید موجب شده است . که مانند عایقی جلوی انتشار سرما در محیط یخچال گرفته شود. و سرما در یک نقطه آن هم در زیر یخ و برفک متمرکز شود. در یخچال هایی که سرمای آنها به وسیله فن جابجا میشود. این یخ زدگی ها موجب جلوگیری از انتقال هوا و تبدیل هوای گرم به هوای سرد می شود. که در این نوع ایراد نیز یخچال به طور دائم کار میکند . و اگر ایراد برطرف نگردد موتور یخچال می سوزد.

اخطار

یخچال ها زمانی که خراب میشوند ممکن است. همان جایی که خراب شده است . باعث و علت خراب تر شدن یخچال و سوختن موتور گردد.

دلایل کم شدن سرمای یخچال و دستورالعمل های ضروری

کثیف بودن کندانسور؛

کندانسور وسیله ایست برای خنک کردن گاز خارج شده از موتور یخچال می باشد. که وسیله ایی لوله ایی مشبک که در برخی یخچال ها به صورت ایستاده به پشت یخچال چسبیده است. که نسبتا داغ می باشد و مشکی رنگ است.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

در برخی از یخچال ها به صورت مکعب ۲۰×۲۰ ( در یخچال ها مقیاس آنها با هم فرق دارد)مشکی رنگ است. و نسبتا داغ است و در هر دو نوع کار آنها خنک کردن گاز و دادن گرمای موتور . گاز ، و داخل کابین یخچال به محیط است.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد
نمایندگی تعمیر یخچال در تهران
کندانسور مکعبی خوابیده که پشت یخچال ها نصب می گردد

زمانی که کندانسور یخچال کثیف باشد گاز بیش از حد داغ میشود. و داخل یخچال به جای اینکه سرد شود و یخ بزند گرم می شود و باعث یکسره کار کردن موتور یخچال میگردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد
نمایندگی تعمیر یخچال در تهران
نمونه ایی از کندانسور مکعبی خوابیده کثیف و جرم گرفته که پشت یخچال ها نصب می گردد

خطرات ناشی از این عیب

با یکسره کار کردن موتور و عدم توجه به رفع این عیب، این عیب باعث سوختن موتور می شود.

راه تشخیص عیب؛

یخچال را جلو بکشید کندانسور را ابتدا مشاهده کنید که آیا کثیف است یا نه؟به کندانسور دست بزنید ببینید داغ است یا نه؟به بدنه یخچال دست بزنید ببینید داغ است یا نه؟در صورت داغ بودن یا بیش از حد داغ بودن و مشاهده کثیفی کندانسور مطمعن باشید . که عیب یخچال شما از همین قسمت می باشد .

دستورالعمل لازم؛

یخچال را ابتدا از برق بکشید. اگر کندانسور لوله ای مشکی رنگ به صورت ایستاده با پشت یخچال چسبیده بود باید آن را بشویید. ولی قبل از آن روی موتور را بپوشانید. که آب وارد آن نشود. سپس با آب داغ و محلول شوینده آن را بشویید و بعد از دو ساعت به برق بزنید.

نکته :

در این نوع عیب خود شما قادر به رفع آن هستید. و نیازی به سرویسکار نمی باشد فقط باید موارد را درست انجام دهید و ایمنی فراموش نگردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند. چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

خراب بودن فن کندانسور

یخچال هایی که کندانسور آنها مکعبی می باشد.جهت خنک تر شدن گاز یخچال یک فن کنار آنها کار گذاشته شده که به خنک شدن آن کمک میکند. که اگر این فن خراب شود. نیز مانند مورد قبلی سرما از بین رفته و داخل یخچال گرم میگردد.

خطرات ناشی از این عیب

باعث یکسره کار کردن موتور یخچال و موتور فن اواپراتور و فن کندانسور و خراب شدن آنها می شود

راه تشخیص عیب؛

داغ بودن بیش از حد بدنه یخچال و داغ بودن بیش از حد کندانسور و نچرخیدن پروانه فن در هنگامی که موتور یخچال روشن باشد. و گرمای داخل یخچال راه های تشخیص آن می باشد.

دستورالعمل لازم؛

یخچال را از برق بکشید کندانسور را تمیز کنید و دیگر به برق نزنید چراکه باید فن کندانسور تعویض گردد. در غیر اینصورت عیب از بین نمی رود.

نکته؛

تعویض فن کندانسور باید توسط سرویسکار انجام گیرد. مگر اینکه خود مشتری خودش شغلش فنی یا نسبتا با کارهای فنی آشنایی داشته باشد

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند. چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

کثیف بودن لوله مویی و مسدود بودن آن

لوله مویی لوله ایی مسی و بسیار باریک و نازک است که بعد از فیلتر درایر قرار می گیرد. و کار آن تبدیل گاز بسیار داغ و فشار بالای خروجی از موتور و کندانسور به پودر و کاهش فشار آن می باشد.

این لوله بسیار باریک که در انتهای کندانسور و بعد از فیلتر درایر نصب میگردد. به دلیل اینکه بسیار نازک است به آسانی با کوچک ترین جرمی مسدود می گردد. و باعث جلوگیری از گردش گاز در دستگاه می شود و سرما از بین میرود

خطرات ناشی از این عیب

وقتی لوله مویین مسدود باشد کمپرسور گاز را که کمپرس میکند . جمع میگردد و کمپرسور هرچقدر تلاش میکند . گاز را بفرستد نمی تواند و در اثر فشار زیاد هم قسمت مکانیکی و هم الکتریکی موتور یخچال خراب می گردد.

راه تشخیص عیب؛

صدای نا به هنجار موتور یخچال و خاموش و روشن شدن . سریع یخچال دردحد چند ثانیه تا چند دقیقه کوتاه داغی بیش از حد که باعث سوختگی دست هم میشود.

دستورالعمل لازم؛

در این مورد چون که نیاز است زمانی که سرویسکار برای انجام تعمیرات به محل اعزام میگردد یخچال روشن باشد. نباید آن را خاموش کنید و از طرفی هم چون در این مورد موتور آسیب می بیند. پس باید به سرعت ما را در جریان قرار دهید تا به سرعت کار شما انجام گیرد و باعث خراب شدن موتور نگردد.

نکته؛

رفع این عیب به هیچ وجه کار خود شما نمی باشد. و باید حتما توسط متخصصان با تجربه ما انجام گیرد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد . چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

موتور یخچال هر چند ثانیه یه بار استارت میکند اما نمیتواند روشن شود. و بعد از چند ثانیه خاموش می شود و تق تق یا تیک تیک صدا می دهد.

این عیب مسلما مشکل یخچال بسیاری از شما عزیزان می باشد. پس با دقت مطالعه کنید. تا عیب دستگاهتان را به درستی تشخیص دهید.

موتور یخچال یا همان کمپرسور یخچال وسیله ایی برای کمپرس گاز در مدار یخچال می باشد. که زمانی که خراب می شود . عملا روشن و خاموش بودن یخچال بی فایده است و گاز داشتن و گاز نداشتن آن فرقی ندارد.

موتور یخچال قسمتی مکانیکی دارد. و قسمتی هم الکتریکی قسمت مکانیکی آن دارای رینگ و پیستون و میللنگ و سیلندر و …می باشد.

قسمت الکتریکی

قسمت الکتریکی شامل سیم پیچ استاتور و روتور و رله و اورلود و خازن می شود.

زمانی که قسمت مکانیکی خراب میشود یا صدای شدید ناهنجار می دهد یا کلا موتور جام و قفل می کند.زمانی که قسمت الکتریکی خراب شود معمولا یا کنتور می پرد. یا هر چند ثانیه یک بار روشن و خاموش می شود.

اگر کنتور بپرد یعنی سیم پیچ کلا اتصال پیدا کرده و نباید به برق زده شود.

اما اگر هر چند ثانیه یک بار روشن و خاموش شد باید توجه کنید که آیا لحظه روشن شدن محل وصل شدن رله به دستگاه داغ و قرمز می شود یا نه اگر بشود که موتور خراب شده و باید یا تعمیر و یا تعویض گردد.

اما اگر نشد خرابی مربوط به رله یا اورلود یا خازن می باشد که البته این تشخیص عیب کار فقط و فقط متخصصین و مهندسین تعمیرات یخچال می باشد.

در مواردی هم ممکن است موتور و رله و اورلود و خازن سالم باشد و بازهم تق تق و تیک تیک یخچال روشن و خاموش شود که آن زمان مسیر مدار یا همان لوله مویین کاملا مسدود است و باید لوله ها بریده شود و بعد موتور مجددا تست گردد.

خطرات ناشی از این عیب

خطرات ناشی از این عیب آن است که اگر خرابی مربوط به رله و اورلود باشد در صورت عدم توجه منجر به سوختن کامل موتور می گردد.

راه تشخیص عیب؛

راه تشخیص این عیوب کار شما نمی باشد و فقط کار متخصصین تعمیرات یخچال و فریزر می باشد.

دستورالعمل لازم؛

یخچال را از برق بکشید تا اگر موتور احتمالا سالم است کلا خراب نگردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

فریزر سرد است اما یخچال گرم شده است و بالعکس

یخچال فریزر ها یا بر اساس سیستم دیفراست طراحی می شوند و یا معمولی با برفک که در این دو نوع طراحی اگر سرمای قسمت فریزر مشکلی نداشته باشد و فقط یخچال گرم یا سرمایش کم شده باشد و یا بالعکس باشد در دو نوع طراحی عیب کاملا متفاوت است.

پس ابتدا باید مشخص شود یخچال شما از کدام نوع است یخچال و فریزر معمولی دوطبقه یا یخچال و فریزر دو طبقه ضد برفک دار.

بعد از مشخص کردن آن اگر یخچال و فریزر شما معمولی بود و فریزر سرد بود و یخچال گرم یا نسبتا خنک ایراد مربوط به گاز و نشتی گاز یخچال می باشد.

راه تشخیص

برای تشخیص آن می توانید به صفحه داخل یخچال دست بکشید اگر عرق کرده بود یا نیمه آن یخ زده بود و نیمه دیگر آن عرق کرده بود مشکل در قسمت گاز یخچال می باشد.

اما اگر یخچار و فریزر شما نوفراست است.جریان فرق میکند چرا که یخچال و فریزر های نوفراست اواپراتور آنها به جای صفحه ایی بودن و میله ایی بودن از اواپراتور مشبک لوله ایی فین دار مانند و شبیه رادیاتور ماشین ساخته میشود.مانند عکس زیر؛

که به وسیله یک فن در اطراف آن هوا را از لا به لای این میله ها و فین ها عبور داده و هوای داخی یخچاد و فریزر را در اثر برخور با این لوله ها و عبور دادن از لابهلای آن تبدیل به هوای سرد کرده و از طریق کانال انتقال هوا به قسمت های مختلف یخچال و فریزر انتقال می دهد.

مسدود بودن

اگر این هوا از لای این لوله ها د فین ها عبور نکند دیگر سرمایش نخواهیم داشت.

و علت آن ممکن است خراب بودن فن انتقال هوا یا همان فن اواپراتور باشد یا مسدود شدن مسیر عبود هوا که معمولا به خاطر یخ زدگی شدید می باشد.

زمانی که فن خراب باشد خب مسلما هوایی جابجا نمی شود و سرما از بین می رود.

زمانی هم که یخ زدگی باشد یخ ها مانند عایقی جلوی عبور هوا و تبدیک شدن هوای گرم به سرد را می گیرند و در نتیجه سرمایش از بین می رود.

که معمولا مشخصه آن سرد بودن فریزر و گرم بودن یخچال می باشد.

خطرات ناشی از این عیب

خطرات این عیب شکستن پروانه فن به خاطر درگیر بودن با یخ و سوختن موتور فن و همچنین یکسره کار کردن یخچاد و سوختن موتور یخچال می باشد

راه تشخیص عیب؛

راه تشخیص باز کردن قاب داخل یخچال یا داخل فریزر و مشاهده اواپراتور برای تشخیص یخ زدگی یا خرابی فن اواپراتور می باشد.

دستورالعمل لازم؛

بعد از مشاهده عیب به سرعت با متخصصین ما هماهنگ کرده تا برای عیب به محل اعزام گردند.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

یخچال کلا خاموش شده و فقط لامپ آن روشن است یا در برخی موارد لامپ هم خاموش میشود

سیستم فرمان دهی یخچال ها به سه صورت می باشد یا به وسیله ترموستات یا برد الکترونیک و یا تایمر فرمانمی باشد که در صورت خرابی هر کدام یخچال به طور کامل خاموش و فقط لامپ آن روشن می ماند.

خطرات ناشی از این عیب

خطرات این موارد ممکن است در یخچال های بردی موجب غیر قابل تعمیر شدن برد گردد.

راه تشخیص عیب؛

راه تشخیص آن همانگونه که گفته شد خاموشی کامل دستگاه و روشن بودن لامپ است

دستورالعمل لازم؛

یخچال را خاموش کرده و با متخصصین ما هماهنگ سازید.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

یخچال تند تند درجه اش تغییر می کند اما سرمایش یخچال مشکلی ندارد فقط نمایشگر تغییر می کند

این خرابی مربوط به قسمت سنسورهای دستگاه می باشد.

خطرات ناشی از این عیب

د صورت طولانی شدن این روال باعث خراب شدن برد دستگاهدمی شود

راه تشخیص عیب؛

مشاهده تغییر تند و سریع درجه نمایشگر دما

دستورالعمل لازم؛

در اولین فرصت با متخصصین هماهنگ کنید برای برطرف کردن این عیب.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

همه چیز داخل یخچال مانند فریزر یخ می بندد و موتور یکسره کار میکند

زمانی که یخچال یکسره کار می کند اگر لوازم داخل یخچال یخ بزند خرابی مربوط به ترموستات و یا سنسور محیطی دستگاه می باشد ولی اگر یکسره کار کند ولی لوازم یخ نبندد مشکل از گاز یخچال می باشد.

خطرات ناشی از این عیب

یکسره کار کردن یخچال موجب خراب شدن موتور یخچال و فن های یخچال می شود.

راه تشخیص عیب؛

راه تشخیص یکسره کار کردن و یخ زدگی یا یخ نزدن لوازم داخل یخچال می باشد.

دستورالعمل لازم؛

در اولین فرصت جهت رفع آن اقدام گردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

کمبود گاز و عیوب مربوط به قسمت گاز یخچال

زمانی که یخچال سرمایش ندارد و موتور یخچال روشن است و فن ها هم کار میکنند البته در یخچال هایی که فن ندارند فقط موتور روشن است و سرمایش ندارید.مشکل مربوط به گاز یخچال می باشد که در این وضعیت یخچال یکسره کار میکند ولی لوازم یخ نمی بندد و یخ زدگی هم در قسمت اواپراتور ها وجود ندارد و اواپراتور عرق کرده و یا خشک است و یا ممکن است یخ زدگی داشته باشد ولی یخ زدگی پفکی مانند و نصف اواپراتور را گرفته باشد و نصف دیگر آن خشک یا عرقی باشد مربوط به گاز یخچال می باشد.

خطرات ناشی از این عیب

باعث یکسره کار کردن موتور و کمپرس روغن داخل لوله مویی و در نهران فشار زیاد به موتور و سوختن موتور شود

راه تشخیص عیب؛

یکسره کار کردن یخچال و عرقی بودن صفحه داخل یخچال در یخچال های معمولی و اواپراتور در یخچال های دیجیتالی، گرم بودن کامل یخچال و یا گرم بودن یخچال ولی سرد بودن فریزر می باشد.

دستورالعمل لازم؛

در اولین فرصت جهت برطرف کردن عیب با ما هماهنگ باشید.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

خرابی دمپر و یا موتور فن اواپراتور

همانطور که گفته شد در برخی یخچالها سرمای قسمت فریزر به وسیله فن اواپراتور از مجرا یا کانال عبور هوا به محیط یخچال انتقال داده میشود و به عبارتی یخچال به وسیله هوای سرد انتقال داده شده از فریزر سرد می شود.

و میزان سرمای انتقال داده شده از لحاظ اینکه چقد باید هوای سرد انتقال داده شود چه مدت نیاز است منتقل شود و چه زمانی باید متوقف گردد بر عهده دمپر می باشد.

دمپر وسیله برای کنترل انتقال هوای سرد از فریزر به یخچال می باشد که در صورت خراب شدن آن ممکن است اصلا سرما انتقال داده نشود و کاملا یخچال گرم شود و یا بالعکس ممکن است در اثر انتقال بیش از حد سرما باعث یخ زدگی وسایل در قسمت یخچال گردد.

خطرات ناشی از این عیب

در صورت گرم شدن یخچال باعث یکسره کار کردن آن میشود و موتور را می سوزاند.

راه تشخیص عیب؛

تشخیص آن بر عهده متخصص آشنا با یخچال و کارکرد و راه تست دمپر می باشد

دستورالعمل لازم؛

در اولین فرصت باید متخصصین ما را در جریان بگذارید تا برای رفع آن اقدام کنند

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

خرابی نوار دور درب و تاثیرش بر سرمای یخچال

زمانی که نوار دور درب یخچال خراب باشد باعث میشود که سرمای تولید شده توسط موتور یخچال به بیرون فرار کند و همچنین هوای گرم بیرون جای هوای سرد داخل یخچال را بگیرد و همچنین باعث برفک و یخ زدگی که خود یکی از عوامل از بین رفت سرماست میشود .که در پاراگراف پایین بیشتر درباره اینکه چگونه برفک باعث از بین رفتن سرمد میگردد بیشتر توضیح می دهیم.

خطرات ناشی از این عیب

باعث یکسره کار کردن موتور و خراب شدن موتور و فن های یخچال می شود

راه تشخیص عیب؛

مشاهده خرابی لاستیک دور درب و نفوذ هوا از داخل به بیرون و بالعکس می باشد

دستورالعمل لازم؛

حتما باید نوار دور درب تعویض گردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

برفک یخچال و تاثیرش بر سرمای یخچال

زمانی که یخچال برفک میگیرد آن برفک مانند عایقی از انتقال سرما با نقاط دیگر یخچال جلوگیری می کند البته در مورد یخچال معمولی صفحه داخل یخچال برفک می بندد و در یخچال های دیجیتال اواپراتور مشبک برفک و یخ زدگی پیدا می کند و فن نمی تواند هوا را از لابه لای فین ها عبور داده و به این ترتیب سرما از بین میرود.

خطرات ناشی از این عیب

یکسره کار کردن یخچال باعث فشار زیاد روی موتور و فن ها می شود و موتور و فن ها می سوزند

راه تشخیص عیب؛

مشاهده برفک و یخ زدگی داخل یخچال ها

دستورالعمل لازم؛

حتما باید توسط متخصص این عیب برطرف گردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

عوامل برفک و یخ زدگی را به طور مختصر برای شما عزیزان توضیح میدهیم

دلایل برفک یخچال و علت برفک زدن یخچال

  1. اولین عامل برفک گرفتن یخچال ها پارگی نوار درب یخچال می باشد
  2. عامل دیگر در برفک زدن یک سره کار کردن یخچال و انجام ندادن اتوماتیک(خاموش و روشن شدن) دستگاه می باشد.
  3. هوا کشیدن داخل دستگاه از روزنه ای که ممکن است به خاطر شکستگی یا پوسیدگی بدنه یخچال باشد.
  4. نشتی گاز یخچال که قسمتی از اواپراتور آن برای مدتی برفک میزند.
  5. مسدود شدن مسیر گاز که عامل دیگر برفک زدن می باشد.
  6. گذاشتن مواد غذایی داغ در یخچال که باعث برفک زدن یخچال می شود.

حال موارد فوق را به طور مفصل شرح می دهیم تا شما ابتدا بتوانید عامل برفک زدن را پیدا کنید و سپس اقدام به تعمیر کنید.در برطرف کردن عیب ابتدا تشخیص درست عیب مهم است بعد رفع عیب که اگر عیب به درستی تشخیص داده نشود ممکن است تعمیر بی فایده باشد و هزینه زیادی بابت تعمیر آن پرداخت شود.

راه های جلو گیری از برفک یخچال ، روش جلوگیری از برفک یخچال

خرابی یا پارگی نوار درب یخچالو روش جلوگیری از برفک یخچال: پارگی لاستیک یکی از عوامل نفوذ هوا به داخل کابین است. که در صورت پارگی لاستیک راه رفع آن تعویض لاستیک یخچال است.

در برخی موارد لاستیک پارگی ندارد ولی ممکن است خاصیت خود را از دست داده باشد و درب یخچال به خوبی بسته نشود.

گاهی اوقات لاستیک به ظاهر سالم است ولی ممکن است یه روزنه ریز در ان باعث شود که هوا وارد یخچال شود برای متوجه شدن اینکه ایا لاستیک روزنه دارد یا خیر باید هنگام شب اطراف یخچال را تاریک کرده و یک چراغ قوه درون یخچال بگذارید و درب آن را ببندید اگر از لاستیک یخچال حتی به اندازه یه ذره نور مشاهده کردید مطمئن شوید که علت خرابی لاستیک است و باید حتما تعویض شود.

در برخی موارر لاستیک یخچال کاملا سالم هست ولی باز هم هوا به داخل نفوذ پیدا می کند در این موارد چون محل ورود سیم کشی دستگاه ممکن است محل نفوذ هوا به داخل کابین یخچال باشد یا محل ورود لوله های یخچال که معمولا از پشت یخچال وارد می شوند و راه تشخیص آن همان چراغ قوه گذاشتن داخل کابین یخچال می باشد.درصورت تشخیص این عیب راه آن عایق بندی کردن منافذ ورودی هوا به داخل کابین یخچال می باشد.

یکسره کار کردن یخچال

یکسره کار کردن یخچال:زمانی که یخچال به صورت اتوماتیک روشن و خاموش نشود یخچال به صورت دائم کار می کند و قطرات ریز آب روی بدنه یخچال که به یخ های ریز تبدیل شده اند آب نمی شوند و با هر باز و بسته شدن درب یخچال برای قرار دادن یا برداشتن وسیله داخل کابین یخچال هر بار قطرات جدید روزی قطرات قبلی نشسته و باعث انباشته شدن این قطرات می شود و به صورت برفک قطور مشاهده می شود.زمانی که دستگاه اتوماتیک روشن و خاموش گردد در زمان مناسب هربار قطرات اولیه روی بدنه نشسته و تبدیل به یخ شده اند در زمان خاموش بودن دستگاه آب می شوند و با روشن شدن دستگاه قطرات جدیدی روی قطرات قبلی انباشته نمی شود و همیشه برفک در سطوح بسیار کم قابل مشاهده است.

گاهی اوقات به علت رطوبت زیاد بدنه یخچال می پوسد و یا به علت جا به جایی یا ضربه محکم بدنه یخچال اسیب می بیند که در این صورت باید حتما تعمیرکار این عیب را رفع کند.زیرا راه های جلوگیری از برفک یخچال را به طور تخصصی در لین مورد میدانند

کم بودن گاز یخچال

عامل دیگر در گرفتن برفک کم بودن گاز یخچال می باشد به این دلیل که روی اواپراتور یخچال برفک نازکی وجود دارد.در زمان کارکرد کمپرسور دستگاه یا همان زمان روشن بودن یخچال این اواپراتور محیط داخل کابین یخچال را تا حد مورد نیاز سرد می کند و ترموستات از طریق لوله کاپیلاریتیوب که به سطح اواپراتور نصب است دستور قطع را دریافت کرده و یخچال را خاموش می کند.اگر بر اثر نشتی گاز قسمتی از سطح اواپراتور سرمایش کم باشد لوله ترموستات نمی تواند به درستی سرما را تشخیص دهد و یخچال یکسره کار می کند و باعث انباشته شدن برفک روی هم می گردد.

عامل دیگر در گرفتن برفک مسدود بودن قسمتی از مسیر سیکل می باشد به این صورت که اگر قسمتی از مدار گرفتگی داشته باشد لوله ترموستات نمی تواند به درستی سرما را تشخیص دهد و باعث کار کرد یکسره یخچال می شود و به مرور زمان برفک ها روی هم انباشته می شوند.

عامل دیگر در گرفتن برفک گذاشتن مواد غذایی داغ در کابین یخچال می باشد که اینکار باعث برفک زدن می شود پس همیشه از گذاشتن غذای داغ در کابین یخچال خودداری کنید

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

موتور یخچال خاموش است کار نمی کند:ممکن است محافظ یخچال شما سوخته باشد ،دوشاخه آن خراب شده باشد یا دو شاخه یخچال درآمده باشد یا سوخته باشد.

یکی دیگر از عوامل کم شدن سرمای یخچال برفک زیاد میباشد:اگر بدنه یخچال یا یخچال و فریزر بزفک زیاد بگیرد آن برفک مانند عایقی مانع از انتقال سرما میشود

کثیف بودن کندانسور:لوله های مشکی رنگ پشت یخچال که در برخی از یخچال ها به پشت یخچال نصب شده یا در بعضی یخچال ها در پایین قسمت پشت یخچال به صورت یک مکعب لوله ایی مشکی قرار گرفته است. اگر این لوله ها کثیف باشد ،گرد و خاک یا چربی گرفته باشد مانع انتقال گرمای کندانسور میشود و به طبع باعث کم شدن سرما میشود

خرابی نوار دور درب یخچال یا لاستیک دور درب یخچال و فریزر :اگر نوار دور درب یا لاستیک دور درب یخچال و فریزر خراب یا پارگی داشته باشد با ورود گرمای بیرون به داخل باعث تعریق شده و سرمای داخل یخچال کم و از بین میرود و به پرور زمان موتور یخچال را خراب میکند

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

موتور یخچال خراب یا ضعیف شده باشد:موتور یخچال که خراب یاضعیف شده باشد عملا کارکرد یخچال مختل میشود

فن کندانسور خراب شده باشد:اگر فن کندانسور که ما بین موتور یخچال و کندانسور قرار دارد خراب شده باشد کندانسور به اندازه کافی خنک نمیشود و گاز به صورت بسیار داغ عبور میکند و سرما نمیتواند تولید کند و سرمای موجود نیز کاهش می یابد

پروانه فن کندانسور درگیر با شئ باشد یا شل شده باشد:اگر پروانه فن شل یا درگیر باشد باز هم کندانسور خنک نخواهد شد و سرما کاهش میابد

فن داخل کابین یخچال یا یخچال فریزر خراب شده باشد:

فن داخل کابین یخچال یا یخچال فریزر خراب شده باشد:اگر فن داخل یخچال خراب شده باشد سرمای تولید شده توسط یخچال انتقال داده نمیشود به محیط داخل کابین و عملا تولید سرمای محیط میسر نخواهد بود

پروانه فن یخچال یا فریزر درگیر یا شل شده باشد:اگر پروانه فن یخچال یا فریزر درگیر یا شل شده باشد مانند پاراگراف قبل مانع از ایجاد سرما شده و سرمای دستگاه کاهش میابد

گاز یخچال کم باشد یا همان نشتی گاز یخچال پیش آمده باشد:اگر گاز یخچال کم شده باشد مطمعنا سرمای یخچال از بین رفته و داخل یخچال گرم یا حتی داغ میشود:

مسدود شدن مسیر گاز یا همان سیکل تبرید:اگر مسیر گاز یا همان سیکل تبرید مسدود شده باشد بدلیل عدم چرخش گاز در سیکل موجب کم شدن سرمای یخچال و گرم شدن یخچال میشود

یخچال روی دمای مناسب تنظیم نشده است:اگر تنظیمات دما دستکاری شده باشد یا به هم ریخته باشد سرما به اندازه لازم تولید نخواهد شد

راه های برطرف کردن سرمای کم

در ایراد شماه یک که ذکر شد در قسمت های بالا دستگاه نیاز به تعویض یا تعمیر محافظ یخچال یا دوشاخه یخچال دارد

در زمانی که برفک گرفته باشد برای تعمیر یخچال باید برفک ها آب شوند و تعمیر انجام گیرد.برای اطلاعات بیشتر در مورد برفک و راه های رفع عیب به متن دلایل برفک وزیاد یخچال و فریزر و راه های برطرف کردن آن مراجعه کنید

کندانسور زمانی که کثیف باشد باید با محلول کف و آب شسته شود و در نهایت با آب جوش چربی ها پاک سازی شوند

اگر نوار پاره یا معیوب باشد حتما بایستی نوار دور درب یخچال یا همان لاستیک دور درب یخچال تعویض گردد و ترمیم بی فایده میباشد

دستگاه نیاز به تعمیر موتور یخچال یا تعویض موتور یخچال دارد

دستگاه نیاز به تعویض فن کندانسور دارد

پروانه باید از درگیری خارج شود یا سفت شود اگر شل باشد

دستگاه نیاز به تعویض فن داخل کابین یخچال یا فریزر هرکدام که خراب باشد دارد

پروانه باید از درگیری خارج یا اگر شل شده است سفت گردد

دستگاه نیاز به شارژ گاز یخچال تا تعمیر یخچال میسر گردد

مسیر گاز یا سیکل نیاز به شست و شو و سپس شارژ گاز یخچال دارد

یخچال روی دمای مناسب تنظیم گردد.

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

مشکلات متداول که در دستگاه ها بیشتر با آن بر میخوریم

تعمیر یخچال امرسان:اگر به دنبال تعمیر یخچال امرسان هستید در دستگاه های ساخت شرکت امرسان برای تعمیر یخچال امرسان بیشترین خرابی ها و ایرادات مربوط به قسمت نشتی گاز یخچال و برفک یخچال میباشد

تعمیر یخچال اسنوا:در یخچال های ساخت برند اسنوا برا تعمیر یخچال اسنوا تعمیریخچال بیشتر مربوط به قسمت دیفراست میباشد که در حین شروع به تعمیر یخچال اسنوا باید به قسمت دیفراست بیشتر توجه کنید

تعمیریخچال سامسونگ:برای تعمیر یخچال سامسونگ بیشتر از بقیه ایرادات بخش سنسور و برد فرمان به مشکل میخورد پس جهت تعمیر یخچال سامسونگ بهتر است پیش از هر چیز سنسور ها چک گردد

تعمیر یخچال ال جی:زمانی که قصد تعمیریخچال ال جی را دارید باید برای اینکه سریعتر عیب را پیدا کنیر بایستی ابتدا برد فرمان و سنسور محیطی و سنسور اواپراتو بررسی گردد تا تعمیریخچال ال جی آسان گردد

تعمیر یخچال هیمالیا

تعمیر یخچال هیمالیا:اگر یخچال شما مارکش هیمالیا است و عدم سرمایش مشاهده میگردد برای تعمیر یخچال هیمالیا میبایست به فن ها و سنسورها توجه شود و برد یخچال در نهایت بررسی شود

تعمیریخچال پارس،تعمیریخچال فیلور،تعمیریخچال آزمایش:اگر اسم یا همان مارک و برند یخچال شما پارس،فیلور یا آزمایش میباشد بیشتر به دلیل نوع لوله کشی خرابی ها مربوط به قسمت نشتی گاز از قسمت تبدیل ها میباشدبنابراین در تعمیر یخچال پارس،تعمیر یخچال هیمالیا یا تعمیریخچال آزمایش باید قسمت شارژ گاز و نشتی دستگاه بررسی شود

یخچال الکترو استیل

تعمیر یخچال الکترو استیل،تعمیر یخچال جنرال استیل ،تعمیر یخچال یخساران ، تعمیر یخچال سایوان،تعمیر یخچال یخچاوان،تعمیر یخچال سینجر ،تعمیر یخچال سیلوان:اگر یخچال یا دستگاه شما شامل برند های یخساران یا الکترو استیل،یخچاوان،سینجر،جنرال استیل،سایوان میباشد و سرما ندارد به خاطر نوع ساختار باید برای انجام تعمیر یخچال الکترواستیل،تعمیر یخچال جنرال استیل،تعمیریخچال سایوان،تعمیریخچال سینجر،تعمیر یخچال یخساران،تعمیر یخچال یخچاوان یا تعمیر یخچال سیلوان به قسمت های که تبدیل آلومینیوم و مس میباشد توجه زیاد شود

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

تعمیر یخچال در منزل،تعمیرات یخچال در منزل:اگر تمامی تعمیرات یخچال در منزل انجام گیرد هم مشتری از تمامی مراحل تعمیرات یخچال آگاه میشود هم هزینه رفت و آمد و هم دردسر حمل و نقل نخواهید داشت

تعمیر فرورفتگی بدنه یخچال، تعمیر پوسیدگی درب یخچال: تعمیر پوسیدگی درب یخچال و تعمیر فرورفتگی بدنه یخچال یک کار بسیار تخصصی میباشد که حتما باید تعمیرکار باتخصص انجام دهد

تعمیر ترموستات یخچال،تعمیر موتور یخچال:برا تعمیر موتور یخچال بدلیل بالا بودن هزینه تعمیرات و برابر بودن با هزینه تعویض با موتور نو توصیه میشود تعویض صورت گیرد در ضمن از لحتظ علمی تعمیر موتور یخچال کارکرده به دلیل کوتاه شدن بدنه موتور رد شده اعلام گردیده و در پورد تعمیر ترموستات یخچال تنها راه تعویض ترموستات یخچال میباشد والا ممکن است هزینه های چند برابر متحمل شوید

ارتباط با ما

این متن در جواب به سوالات دلایل کاهش سرمای یخچال چرا یخچال گرم است فریز سرد ، چرا یخچال سرد نمیکند چرا یخچال یخ و برفک میزند و صدا میدهد

*تهران* سامسونگ . ال جی . بوش . اسنوا . دوو . بلومبرگ . ویرپول . جنرال الکتریک . جنرال استیل . الکترواستیل. هیتاچی . ایندزیت . هایسنس . زیمنس . کنمور . یخساران . هیمالیا . پارس . امرسان . سینجر . بکو . دیپوینت . وستینگ هاوس . وستینگهاوس . کنوود . آدمیرال . پروفایل *تکنو* سامسونگ . ال جی . بوش . اسنوا . دوو . بلومبرگ . ویرپول . جنرال الکتریک . جنرال استیل . الکترواستیل. هیتاچی . ایندزیت . هایسنس . زیمنس . کنمور . یخساران . هیمالیا . پارس . امرسان . سینجر . بکو . دیپوینت . وستینگ هاوس . وستینگهاوس . کنوود . آدمیرال . پروفایل , وستینگهاوس *ام پی* سامسونگ ، ال جی ، بوش ، بلومبرگ ، ویرپول ، جنرال الکتریک ، جنرال استیل ، الکترواستیل ، هیتاچی ، ایندزیت ، زیمنس ، هایسنس اسنوا ، دوو ، کنمور ، یخساران ، هیمالیا ، پارس ، امرسان ، سینجر ، دوو ، بکو ، دیپوینت ، وستینگ هاوس ، کنوود ، آدمیرال ، پروفایل ،

این مطلب را از طریق شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *